dach

Właściwe ocieplenie dachu jest kluczowe w kontekście utrzymania odpowiedniej temperatury w domu. Jak wszyscy dobrze wiemy, to właśnie dach jest powierzchnią generującą największe straty ciepła. Dobrze wykonana termoizolacja jest więc podstawą, by mocno ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu w sezonie zimowym. Błędy popełnione na tym etapie mogą mścić się na nas całymi latami, dlatego tak ważne jest, by cały proces został przeprowadzony zgodnie ze sztuką budowlaną.

Piana natryskowa- szybka, ale dość kosztowna

Piana jest rozwiązaniem stosowanym w naszym kraju od niedawna, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Jest bardzo prosta w nakładaniu, ale wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego zabezpieczenia. Prac przy ocieplaniu nie można więc przeprowadzić w tym przypadku we własnym zakresie. Odpowiednio położona zapewnia pełną szczelność. Wypełnia wszystkie szczeliny i tworzy powłokę zabezpieczającą nasz dom przed niekontrolowaną utratą ciepła. Nakładanie piany odbywa się w domach jednorodzinnych w jeden dzień roboczy.

Izolacja nakrokwiowa – tania i niezwykle skuteczna

Izolacja nakrokwiowa gwarantuje bardzo dobre parametry izolacyjne. Montuje się ją na etapie tworzenia konstrukcji dachowej. To dość tani i niezwykle skuteczny sposób, by pozbyć się mostków termicznych i zapewnić sobie ciepły dom za stosunkowo niewielkie pieniądze. Izolacja nakrokwiowa ma jednak jeszcze jedną zaletę, dzięki niej jesteśmy w stanie oszczędzić sporo miejsca na poddaszu. Decydując się na izolację dachu wełną lub pianą musimy liczyć się ze stratą około 20 cm na wysokości każdego pomieszczenia. Jeśli cała izolacja zostanie położona nakrokwiowo, takie straty zostaną całkowicie wyeliminowane.

Wełna mineralna – trudna w układaniu, ale bardzo ekonomiczna

Wełna mineralna jest jednym z najpopularniejszych materiałów służących do termoizolacji dachów. Jest dość tania, ale jej montaż związany jest z wieloma niedogodnościami. Pomimo że w trakcie układania wełna bardzo mocno pyli, jest popularna wśród inwestorów planujących samodzielnie ułożyć warstwę izolacji na dachu. Wełna jest stosunkowo prosta w układaniu, ale brak staranności w trakcie montażu może prowadzić do powstania sporych mostków termicznych, którymi będzie uciekać ciepło z naszego domu. Warto więc do prac zatrudnić fachowców, a w przypadku samodzielnego układania, wykonać cały proces jak najstaranniej. Pamiętajmy, by zawsze stosować dwie warstwy wełny. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powstania mostków termicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.